دوره مشاوره کودکان و نوجوانان ویژه مشاوران مدارس بندرماهشهر برگزار شد

دوره مشاوره کودکان و نوجوانان ویژه مشاوران مدارس بندرماهشهر برگزار شد
در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی دو دوره مشاوره کودکان و نوجوانان ویژه مشاوران مدارس شهرستان بندرماهشهر، ستاد مدارس غیرانتفاعی و مشاوران مرکز مشاوره شرکت عملیات غیرصنعتی توسط امور فرهنگی و اجتماعی این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در راستای ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی دو دوره مشاوره کودکان و نوجوانان ویژه مشاوران مدارس شهرستان بندرماهشهر، ستاد مدارس غیرانتفاعی و مشاوران مرکز مشاوره شرکت عملیات غیرصنعتی توسط امور فرهنگی و اجتماعی این شرکت برگزار شد.

دکتر مهری نجات مدرس دانشگاه و متخصص روانپزشک که به عنوان استاد به این دوره دعوت شده بود با اشاره به نحوه تربیت کودکان و آشنا شدن آن ها با موضوعات مختلف، خانواده را رکن اساسی در تربیت فرزندان دانست و تاثیر رفتار و برخورد والدین بر اخلاق کودکان را بیش از هر عامل بیرونی دیگر دانست.

دکتر نجات مشاور تربیت جنسی کودکان، نظارت بر روابط کودکان با دیگران جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از آن ها را بسیار ضروری دانست و گفت: اگر فرزندان در کنار والدین خود احساس آرامش و امنیت داشته باشند تمام موضوعات خود را برای آن ها بازگو می کنند و به این صورت اگر خطری از سوی فردی آن ها را تهدید کند به راحتی میتوان جلوی آن را گرفت اما اگر این احساس امنیت وجود نداشته باشد، ممکن است کودکان موضوعات بیرونی را مخفی کنند که این می تواند عامل بسیاری از سوء استفاده ها و خطرات برای کودکان باشد.

 

گفتنی است این دوره ها که در بازه های زمانی دیگر نیز بصورت پیوسته انجام خواهد شد، با هدف  توانمندسازی مشاوران مدارس شهرستان در دو مرحله­ ی مشاوره کودکان و مشاوره نوجوانان برگزار می شود و حاضرین در این دوره با اصول برخورد با چالش های پیش روی  دانش آموزان آشنا خواهند شد.

 


دوره مشاوران مدارس 3
دوره مشاوران مدارس 2
دوره مشاوران مدارس 1

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۱,۵۵۵
کد خبر : ۱۸,۶۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید