اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه

اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه
پس از ماهها تلاش گسترده توسط شرکت عملیات غیر صنعتی، بسیج صنایع پتروشیمی و روابط عمومی های شرکتهای پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهرسومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه صنایع پتروشیمی ماهشهربا اعلام برندگان خاتمه یافت.

پس از ماهها تلاش گسترده توسط شرکت عملیات غیر صنعتی، بسیج صنایع پتروشیمی و روابط عمومی‌های شرکتهای پتروشیمی مستقر در منطقه ماهشهرسومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه صنایع پتروشیمی ماهشهربا اعلام برندگان خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی، سومین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه صنایع پتروشیمی ماهشهر طی مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان ماهشهر و شهر چمران، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، مدیران عامل، فرماندهان بسیج و روسای روابط عمومی شرکتهای پتروشیمی، شرکت کنندگان رشته‌های مختلف مسابقات و علاقمندان به علوم قرآنی ضمن اعلام برندگان، به کار خود پایان داد.

امام جمعه بندرماهشهر در این مراسم که در سالن اجتماعات فرهنگسرای باقرالعلوم(ع) مجموعه خلیج فارس شهرک بعثت برگزار شد، در سخنانی ضمن قدردانی از بانیان برگزاری این مسابقات که به شکل زنجیره ای و ادامه دار در شهرستان ماهشهر برگزار می‌شود، گفت: در جامعه ایران اسلامی بعد از انقلاب حرکتهای خوبی در زمینه قرآن صورت گرفته است و این نظام مقدس به شکلی خود را در جهان عرضه کرده است که علی رغم خواسته مستکبران، روز به روز بر عظمت آن افزوده می‌شود.

حجه الاسلام غبیشاوی با اشاره به راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن ، در تشریح رمز و راز این حرکت بزرگ خاطر نشان کرد: روشن است که رمز ماندگاری و پویایی انقلاب ما آنست که ماهیت آن ماهیتی فرهنگی و دینی است و وجه تمایز ما با انقلابهای دیگر کشورهای اسلامی که با شکست مواجه شدند، همراهی ما با هردو ماترک رسول الله (ص)، یعنی قرآن و عترت است ولی آنان تنها قرآن را قبول دارند.

ایشان با اشاره به تجربیات کسب شده از حرکت و انقلابهای مصر و تونس و مقایسه آن با جنبش شیعیان در یمن، قدرت همراهی قرآن و تبعیت از رهبران و عالمان دینی را خاطر نشان کرد و گفت: هیچگاه کار قرآنی بدون عترت و بدون فهم اهل بیت از قرآن به جایی نمی‌رسد و این حرکت شما نیز که قرآن را به همراه نهج البلاغه توامان دارد قطعا به موفقیت منجر خواهد شد.

پیش از سخنان ایشان، مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی با تقدیر و تشکر از حضور تمامی شرکت کنندگان، میهمانان و دست اندرکاران خدمت به قرآن در این مسابقات و تمامی عرصه‌های قرآنی گذشته، گفت: به اعتقاد بنده حدیث نورانی، ظریف و زیبای مولای متقیان که فرموده اند:«قرآن، عزتی است که یاران آن هرگز شکست نمی‌خورند» هم شامل دنیا و هم شامل آخرت می‌شود.

عبدالرضا غلامی، خاطر نشان کرد: در حاشیه‌ی این مسابقات برای آغاز یک حرکت قرآنی در صنعت پتروشیمی با اساتید قرآنی هم اندیشی کرده ایم اما باید دانست که بدون حضور، پشتکار و همکاری همکاران مومن و برادران ایمانی ما در صنعت پتروشیمی منطقه، این حرکت محقق نمی‌شود.

وی یادآور شد که سالها پیش چهارده دوره‌ی قرآنی با حضور اساتید برجسته قرآن در ماهشهر اجرا شد و قرآن آموزان فراوانی در آن دوره‌ها در قالب 17 کلاس قرآنی به صورت هفتگی و پیگیر به قرآن آموزی پرداختند.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی، در پایان از تمامی همکاران خود خواست که کمک کنند تا اینگونه برنامه‌ها به نهضت بزرگ قرآنی در صنعت پتروشیمی تبدیل شود.

اجرای برنامه سرود و هم خوانی نونهالان گروه صاحب الزمان (عج) خانه فرهنگ شرکت پتروشیمی فجر زینت بخش افتتاحیه و برنامه تواشیح و مدیحه سرایی و اهدای جوایز برگزیدگان مسابقات از بخشهای مراسم اختتامیه بود.

امام جمعه شهر چمران نیز در مراسم افتتاحیه این مسابقات که شب قبل از مسابقات برگزار شده بود، طی سخنانی همراهی نهج البلاغه با قرآن در این مسابقات را کاملا به جا و طبق اصول اسلامی دانست و گفت: ماترک حضرت رسول اکرم (ص)، قرآن و اهل بیت است و این دو باید همراه هم باشند، چرا که اهل بیت علیهما السلام مفسران اصلی قرآن و قرآنهای ناطق به شمار می‌آیند.

حجه الاسلام والمسلمین هاشمی، خاطر نشان کرد که اگر چه قرآن کتاب هدایت است ولی اگر از مفسر اصلی آن دریافت نشود باعث هدایت نخواهد شد و در ادامه افزود: قرائت، تفسیر، تدبر و عمل به قرآن آنقدر اهمیت دارد که روزی پنج مرتبه بر ما مسلمانان واجب شده است تا مبادا روز قیامت از تارکان قرآن محسوب شویم و این مهم نباید منحصر به ماه مبارک رمضان شود.

مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه شرکتهای پتروشیمی منطقه ماهشهر که یکی از برنامه‌های تقویم فرهنگی این منطقه است، هرساله با مصوبه شورای راهبردی مدیران عامل و توسط شرکت عملیات غیر صنعتی برگزار می‌شود.

۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۳۷۹
کد خبر : ۴,۰۹۳
Loading

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید